Ana sayfa > haber > İçerik
Yastık İpuçları Var
- Apr 25, 2017 -

Uyku, zamanın 1/2'ini kaplar, iyi uykuya dalmak, yastıklar önemli bir rol oynamaktadır. Seçmek için yastık, yükseklik, uzunluk, konfor seçin.

Omuzdan başlayana kadar yastık yüksekliği

Yastık yüksekliği bilim insan boynunun fizyolojik eğrisine göre belirlenir 7 servikal düzenleme, sadece eğilimin normal fizyolojik eğrisini korumak için rahat bir durumda omuz ve boyun kasları, bağlar, eklemler ve eklemlere neden olabilir. Bu nedenle, yastık yüksekliği, omuzdan ipsilateral boyun mesafesine göre biraz daha düşük olmalıdır.

Yastık yüksekliği uyku kalitesi üzerinde büyük etkiye sahiptir. Çin tıbbı, yüksek yastık karaciğer damarlarının katarsisin, yastığın çok düşük olduğu akciğer qi'sinin dağılmasını etkileyeceğine inanıyor. Modern araştırma kafanın kan dolaşımını engellemek için serebral hipoksi, horlama ve sert boyun oluşumunu kolaylaştırdığını göstermiştir. Servikal omurga hastalığı ve hipertansiyon, hastalar kullanmamalıdır; Hiperemi, göz kapağı ödemi ve yüz, hastalık değil kalp hastalığı, astımlı hastalar nedeniyle düşük yastık kafa.

Yastık derisi hafif elastik

Yastık, ılımlı sertlikten, yumuşak elastik bir yastıkla yapılmış yumuşak malzemeden olmalıdır.

Yastık, baş ve boyun yastık basıncı ile temas ettirmek için çok zor; baş rahatsızlığına neden oluyor; Yastık çok yumuşak, yastık, baş ve boyun normal yüksekliğini korumak zordur bazı destek ve yorgunluk alamıyorum.

Yastık, birer birer ters çevrilebilir

Yastık seçimi, yastık uzunluğu sırt pozisyonundan sonra uyumak için yeterli olmalı, yastık çok geniş olmamalı, pasif eklemlerin neden olduğu iyi, çok geniş boyun ve boyun kasları sağlığa elverişli değil, 0.15-0.2 m olmalıdır.