Ana sayfa > haber > İçerik
En İyi Seyahat Yastığı Nasıl Bulunurum?
- Dec 09, 2017 -

Bir sonraki tatilinizde yola çarpmak veya gökyüzünde yüksek uçmak? Avustralya'ya gidiş geliş, hatta ülke genelinde araba kullanmak uzun bir yol olabilir, yolda bir miktar zzzs yakalamak istiyorsanız, seyahat yastığı mükemmel seyahat aksesuarları olabilir.

Seyahat yastıkları, dikey ya da eğik konumda uyuma yardımcı olmak için boynu taşıyan küçük, genellikle U şeklindeki yastıklardır . Herkes, koltukların 180 derece döndürüldüğü uçağın sivri uçları için bir bilet alamaz, bu nedenle seyahat yastığı 14 saate kadar küçük, dik oturacak bir koltukta kalmanın acısını hafifletmeye yardımcı olabilir.

1. Hangi farklı türler mevcuttur?

Şişme

Şişirilebilir seyahat yastıkları genelde u-şekillidir ve arzulanan sıkılık seviyesine kadar üflenebilir. Son derece kompakt ve hafiftirler ve hafif paketleyiciler için iyi bir seçenektirler, çünkü bunlar defrasyon yapılabilir ve çok küçük bir boyuta katlanabilirler. Bazen konforu en üst düzeye çıkarmak için şişirilmiş yastık için bir kumaş kapağı bulunurlar.

Şişirilebilir yastıklar, deflate edildiğinde küçük boyutları ve arzulanan sıkılığa şişme kabiliyeti nedeniyle kesinlikle denediğimiz en uygun yastık türüdür. Contanın sıkıca kapatıldığından veya sönmüş bir yastıkla uyanacağından emin olmanız gerekir. Ayrıca bütçeye uygun yolcular için iyi bir seçim olan pazardaki en ucuz stildir.

microbead

Microbead yastıkları, seyahat ederken destek ve rahatlık sağlamak için boynunuzla şekil değiştiren küçük polistren boncuklarla dolu hafif u şekilli yastıklardır.

Bu, denediğimiz en rahat tarzdı. Bu yastıklar boynuna çok fazla oturmazlar ve yastığı dolduran bellek boncuklarından dolayı rahatsız edici düşmelere (genellikle yalnızca desteğe ihtiyacınız olan yerlere) sahip olabilirler. Kumaş ömrü boyunca uzayabilir, anlamı boncuklar yastığın basınçsız bölümlerine doğru itilir ve boynunuzdan destek kaldırılır. Ayrıca yastıkların en hafif taşınabilir tarzıdır, bu da hafif paketleyiciler için onları zor bir tercih yapar.

Hafıza köpüğü

Bu yastıklar, yüksek yoğunluklu bellek köpüğünden üretilir ve en tutarlı, tutarlı boyun desteğini sağlar. Orijinal boyutlarının yarısına kadar sıkıştırabilirler, bagajınızın altında saklanmak için kullanışlıdırlar. Bazıları yastığı uyurken yerinde kaymayı önlemek için ön taraftan kırpılabilir.

Bu, firmamızın bellek köpüğünün boynuna şekillendirilmesi ve boynunda sağlam ve yüksek kalması ile test edilen en rahat tasarımdı. Bir yastık bile yastık kaymasını durdurmak için bir klips vardı, hafifçe öne eğilmesini isteyen tırabzanları destekliyordu. Çalıştığımız iki hafıza köpüğü yastıkla mükemmel bir uyku aldık!

Bu pazarın en pahalı tarzıydı, ancak sık seyahat ediyorsanız değerli bir yatırım olacaktı.

Diğer tasarımlar

Kısa süre önce bir dizi yenilikçi, patentli tasarım ortaya çıkmıştır. Vücudun önüne saran, öne eğilmek isteyen traversleri destekleyen stiller popülerdir, ayrıca genellikle boyun atkısına benzeyen stillerdir ('Trtl' gibi).

Trtl, sarılı bir boyun destek modeli, sıcak bir polar materyalden yapılmıştır, bu nedenle daha serin seyahat için uygundur ve sadece bir fular gibi görünür. Boyun desteği iyi bir destek sağlar ancak boyuna baskı uygulandığında tahriş olduğunuzda rahat olmayabilir.

2. Ne aramalıyım?

Kumaş

Sıcak veya soğuk ortamda seyahat edecek misiniz? Fleece malzemeler soğuk uçuşlar veya kışın Trans Sibirya macerası için mükemmel, ancak Güneydoğu Asya'daki engebeli, nemli yollar için o kadar da iyi değil. Bazı kumaşlar deride tahriş edici olabilir; uçuş ve soğuk iklimler için polar bir stil veya sıcak iklim seyahatleri için pürüzsüz bir plastik veya pamuk amaçlamaktadır.

Boyun desteği

Seyahat ederken nasıl uyuduğunuzu düşünün. Eğilme eğilimi gösterir mi? Bir boyun atkı stili veya önünde sıkışan bir yastık deneyin. Boynunuz için sağlam bir desteğe ihtiyacınız varsa, bir bellek köpüğü veya şişirilebilir yastık en iyi şekilde çalışabilir.

dayanıklılık

Bir süre yolda kalacaksanız, mesafeye gidecek bir seyahat yastığı için birkaç fazladan harcamayı düşünün. Küçük yangınlar veya hasar hafıza köpüklü yastığı etkilemez. Bununla birlikte, bir mikro yastık yırtıp yırtarsanız, değiştirmeniz gerekir. Şişirilebilir bir yastık parçalarsanız, yamayla onarabilirsiniz veya atmanız gerekebilir.

Boyut

Hafif gezginler hafif, küçük bir yastık kullanmak isteyeceklerdir. Şişirilebilir yastıklar küçük bir kareye katlanır ve küçük yan ceplerine sığabilir. Küçük olmasa da, bellek köpüklü yastıklar boyutlarının yarısına veya hatta üçte birine kadar sıkıştıracaktır. Microbead yastıklar boyutu küçülmeyecek ve oldukça hantal olabilir.

Ağırlık

Test ettiğimiz tüm yastıklar hafif, bir uçak, otobüs veya trenle taşınmak için uyguntu.

201711020847334085807.jpg