Ana sayfa > Bilgi > İçerik
Bellek Köpüğünün Faydaları Nelerdir?
- Aug 05, 2017 -

Minneapolis'teki Minnesota Uyku Enstitüsü'nden uyku uzmanı Kathy R. Gromer, hafıza köpüğünün uykuyu iyileştirebileceğini kabul ediyor. "Ağır basınç noktalarını hafifletirse, yapabilir" diyor. Ancak Gromer, hafıza köpüğünün uyku apnesi veya diğer uyku solunum bozuklukları için hiçbir şey yapmadığını ve uyku bozukluklarının çoğunun hastalarının çoğunun temel şikayeti olduğunu ekliyor.

Arand, "Bellek köpüğünde yattığınızda, vücudunuzdaki ısı onu uygun noktalarda yumuşatır" diyor ve "bu vücudunuzun eğrileri ve doğal çizgileri boyunca vücudunuzu desteklemeye yardımcı oluyor" dedi. Hafıza köpük üreticileri, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olduğunu ve daha rahat uykuyu teşvik ettiğini iddia ediyor. Ve tüketiciler çoğu zaman çok sağlam döşeklerin en iyi olduğuna inanıyorlarsa da, Ulusal Uyku Vakfı'na göre " sırt ağrısı olan insanlarda daha iyi uyuma" sağlayabilecek daha fazla "minder vermek" mümkün.

Hipotezi destekleyen bilimsel veriler olmasa da Arand, hafıza köpüklü uyku yüzeylerinin yaşlı insanlar için özellikle yararlı olabileceğini merak ediyor. Onlar için, ekstra hareketi en aza indirgemek, gece boyunca uyandıkları zaman sayısını azaltabilir. Yetkili, yatak arkadaşının hareketlerinden daha az haberdar olmak ek bir fayda sağlayabileceğini de sözlerine ekledi. "Sarılı yaylar olmaksızın, uykunuzun ortak hareketinin daha az olduğunu hissediyorsunuz ve bu da yardımcı olabilir."

Resmi web sitesi: http://www.chinamemoryfoams.com